Apie mus
Naujienos
OK narių naujienos
Renginiai
Konkursai
OVUP

Tarptautiniai mokymai Lietuvoje

Tarptautiniai mokymai Lietuvoje

Viena iš pagrindinių Lietuvos olimpinio komiteto (LTOK) strateginių krypčių – olimpinis švietimas. Jau ne vienerius metus Lietuvoje plėtojamos įvairios olimpinio švietimo programos, tačiau tuo LTOK nesiruošia apsiriboti ir siekia dėl bendro tikslo suburti Europos olimpinius komitetus. Pirmasis žingsnis to link – mūsų šalyje antrą kartą rengiami savaitės trukmės tarptautiniai „Erasmus+“ mokymai.

Draugystė, pagarba ir tobulėjimas – šias vertybes įdiegti jaunimui stengiasi viso pasaulio pedagogai. Ir nors tai padaryti nėra lengva, LTOK naudoja itin efektyvų būdą, kaip su šiomis olimpinėmis vertybėmis supažindinti vaikus ir paauglius. Tai – sportas.

Šiam tikslui pasiekti į lietuvių kalbą buvo išversta Tarptautinio olimpinio komiteto (TOK) parengta Olimpinių vertybių ugdymo programa (OVUP), kurios pagrindu apmokomi šalies pedagogai, o jie šias žinias pritaiko savo praktinėje veikloje.

Siekdamas suburti europinę olimpinio švietimo bendruomenę, LTOK pateikė paraišką organizuoti devynių šalių specialistams skirtus olimpizmo sklaidos mokymus. Ir sulaukęs palaikymo gavo finansavimą.

„Mes esame vieni iš lyderių olimpinio švietimo srityje, todėl imamės iniciatyvos ir kuriame bendruomenę Europoje, kuri kartu skleistų olimpines vertybes tarp jaunų žmonių, – akcentavo LTOK prezidentė Daina Gudzinevičiūtė. – Panašaus pobūdžio mokymus jau esame rengę 2017 metais ir jie buvo itin sėkmingi, todėl džiaugiamės, kad ir vėl Europos šalių olimpiniai komitetai noriai sutinka jungtis prie mūsų plėtojamų idėjų.“

2020 metų sausio 27 – vasario 4 dienomis Druskininkuose vyksiančiuose tarptautiniuose mokymo kursuose „Vertybių ugdymas per sportą, taikant OVUP 2.0 metodiką“ dalyvauti galės tik 27 specialią atranką įveikę dalyviai.

Prie projekto LTOK prisijungti pakvietė Estijos sporto ir olimpinį muziejų, Šiaurės Makedonijos, Portugalijos, Slovėnijos, Slovakijos, Čekijos ir Lenkijos olimpinius komitetus bei Vokietijos olimpinę akademiją. Kiekviena iš šių devynių organizacijų deleguos po tris su jaunimo dirbančius specialistus.

Šiuos mokymus ves supervizorius, darbo su jaunimu ir neformaliojo ugdymo specialistas Donatas Petkauskas bei edukologas, darbo su jaunimu ir neformaliojo ugdymo ekspertas Nerijus Miginis. Abu vyrai Olimpinių vertybių ugdymo programos mokymus kartu su Tarptautiniu olimpiniu komitetu (TOK) jau vedė ir Saudo Arabijoje.

Kartu dalyviai ne tik mokysis, kaip OVUP programą pritaikyti kasdienėje veikloje, bet ir dalinsis savo patirtimi, diskutuos ir spręs, kaip šią programą paversti dar efektyvesne. Be to, visi mokymų dalyviai turės galimybę apsilankyti vasario 1-2 dienomis Druskininkuose vyksiančiame LTeam žiemos festivalyje, kurio metu visi norintys turės progą nemokamai išbandyti įvairias žiemos sporto šakas bei sportuojant smagiai praleisti savaitgalį.

Registracijos formą į anglų kalba vyksiančius mokymus iki lapkričio 1 d. galima užpildyti čia – https://bit.ly/2LRDiJw. Paraišką teikti gali mokytojai, treneriai, neformaliojo ugdymo darbuotojai – iš Lietuvos atrinkti bus trys žmonės.

Dalyvių apgyvendinimu, maitinimu ir kelionės išlaidomis pasirūpins organizatoriai. Kilus papildomiems klausimams kreiptis el. paštu vita@ltok.lt.

Mokymai finansuojami pagal Europos Sąjungos programą „Erasmus+“,  skirtą švietimo, mokymo, jaunimo ir sporto sritims Europoje remti.

Daugiau informacijos apie mokymus galite rasti čia.

Artimiausi renginiai

Artimiausių renginių nėra

Visi renginiai