Apie mus
Naujienos
OK narių naujienos
Renginiai
Konkursai
OVUP
KFU

Projektas "Žengiu olimpiniu ritmu"

Projektas "Žengiu olimpiniu ritmu"
2023 m. gegužės mėnesį pateikėme paraišką Lietuvos tautinio olimpinio komiteto programos „Olimpinė karta“ paskelbtam olimpinio projekto konkursui ir gavome finansavimą projekto „Žengiu olimpiniu ritmu“ įgyvendinimui. Pagrindinis projekto tikslas – per įvairią ugdomąją veiklą, grįstą olimpizmo principais ir olimpinėmis vertybėmis, ugdyti fizinius, socialinius ir kognityvinius vaikų gebėjimus. Projekto veiklas organizavome šių metų rugsėjo–spalio mėnesiais.
Visose lopšelio-darželio grupėse vyko skaitymų ir kūrybinių užduočių ciklas pagal Z. Birontienės „Pasakojimai apie kiškiuką Olimpiuką“. Klausydamiesi tekstų, diskutuodami apie juos, analizuodami personažų poelgius vaikai susipažino su Olimpizmo temas atskleidžiančiais pavyzdžiais ir ugdėsi tokias olimpines vertybes kaip draugystė ir pagarba.
Skatindami vaikų fizinį aktyvumą organizavome praktines veiklas „Sporto pasaulis“. Ugdytiniai susipažino ir išbandė skirtingas sporto šakas, jų elementus: krepšinį, futbolą, tinklinį, boksą, šaudymą, žirgų sportą. Judrių veiklų metu vaikai taip pat mokėsi bendrauti ir bendradarbiauti, padėti draugams, susitarti ir laikytis taisyklių, pasveikinti laimėjusį ir palaikyti nesėkmę patyrusį draugą.
Vaikų fizinio aktyvumo ugdymą siejome su pilietiškumu ir bendruomeniškumu. Organizavome pėsčiųjų žygį į Dainų parką, skirtą Dienai be automobilio paminėti.
Skleisdami olimpinę kultūrą už įstaigos ribų, pakvietėme ugytinius ir jų mokytojus iš kitų miesto lopšelių-darželių (l.-d. „Vaikystė“, l.-d. „Gintarėlis“, l.-d. „Pasaka“) į viktoriną „Ką žinai apie olimpines žaidynes?“. Viktorinoje komandos ne tik atsakinėjo į klausimus, atliko praktines užduotis, bet taip pat turėjo galimybę susipažinti su mažiau žinoma sporto šaka – tekvondo. Ją pristatė Šiaulių sporto gimnazijos mokiniai.
Projektas „Žengiu olimpiniu ritmu“ paįvairino įstaigoje organizuojamą olimpinį ugdymą, suteikė galimybę papildyti savo sportinį inventorių naujomis priemonėmis.