Apie mus
Naujienos
OK narių naujienos
Renginiai
Konkursai
OVUP
KFU

„Olimpinių žiedų ir spalvų žaismės savaitė“ – Jurbarko vaikų lopšelyje-darželyje „Nykštukas“

„Olimpinių žiedų ir spalvų žaismės savaitė“ – Jurbarko vaikų lopšelyje-darželyje „Nykštukas“

Saulėtą liepos 26 dienos rytą vaikų laukė darželio lauko aikštelėse įrengtos mėlynos ir juodos spalvos edukacinės erdvės. Vaikai stebėjo dangų, vandenį, žemę sulaukė naujų potyrių: šėliojo purvo baseinėliuose, klampojo, tepliojo kojas ir rankas,  piešė purvo piešinius, darė purvo anspaudus, sportavo ir žaidė įvairius žaidimus.  Vasaros linksmybės tęsėsi maudynėmis  nuo dirbtino vandens kalniuko.

Liepos 28 d. visi maži ir dideli vaikai buvo pakviesti į geltonos ir žalios spalvų erdves.

Geltonos spalvos erdvėje vaikai stebėjo saulę, gėles  ir įvairius geltonos spalvos daiktus supančioje aplinkoje. Kiekvienas vaikas nudažė lėkštelę geltona spalva, prisidėdamas prie saulės sukūrimo darželio teritorijoje, kaip draugystės, taikos simbolio.  Žaidė įvairius žaidimus ieškodami supančioje aplinkoje geltonos spalvos daiktų.

Žalios spalvos erdvėje vaikai ieškojo žalių augalų pynė vainikus, rišo puokštes. Netrūko ir staigmenų – lauko aikštelėse jų laukė geltonos ir žalios spalvų vaisių ir daržovių vaišės.

 Liepos 29 d. -  raudonos ugnies spalva.  Ši spalva buvo skirta  vaikų saugumui, padedant išsiaiškinti vaikams  ugnies   naudą ir žalą žmogui. Pedagogės išradingai organizavo saugaus elgesio su ugnimi valandėles, įvairių veiklų metu vaikai aiškinosi saugaus elgesio su ugnimi sampratą.

Na, o šios dienos veiklas paįvairino Jurbarko PGT ugniagesių gelbėtojų atvykimas į mūsų darželį. Jie vaikams parodė mašiną, įrangą,  aprangą, priminė bendrojo pagalbos telefono 112 paskirtį. Vaikai sužinojo, kad ugniagesiai ne tik gesina gaisrus, bet ir gelbėja žmones, išlaisvina iš sudaužytų automobilių, gelbėja skęstančiuosius, padeda gyventojams nelaimėse. Ypatingo dėmesio sulaukė  demonstruojama ugniagesių apranga, gelbėjimo įranga, galimybė pasimatuoti šalmą, išbandyti įrangą.  Šis susitikimas su ugniagesiais gelbėtojais buvo ne tik įdomus bet ir naudingas, vaikai ilgai dalinosi žiniomis ir patirtais įspūdžiais .

     Manome, kad šios projekto įvairios veiklos praturtino ne tik mažųjų ugdytinių olimpines žinias, bet ir norą būti sveikais, aktyviais, kūrybingais vaikais.

 

 

Direktoriaus pavaduotoja  ugdymui                                              Irena Povilaitienė