Apie mus
Naujienos
OK narių naujienos
Renginiai
Konkursai
OVUP
KFU

Olimpinių žiedų savaitė

Olimpinių žiedų savaitė

Ikimokyklinio amžiaus vaikams būdingas didelis judėjimo poreikis, todėl skatindami šį prigimtinį vaiko poreikį, inicijuojame įvairias judėjimą skatinančias veiklas. Būdami aktyvūs respublikinio „Olimpinė karta” projekto dalyviai, nuolat kuriame projektus vaikų fiziniam aktyvui skatinti. Sportuojame ne tik mes, bet savo pavyzdžiu įkvepiame ir įtraukiame kitus. Su malonumu prie mūsų renginių ciklo „Olimpinių žiedų savaitė” prisijungė partneriai iš Vilkaviškio r. Alvito lopšelio-darželio, Jurbarko lopšelio-darželio „Nykštukas” bei  Larissos miesto 23 -as vaikų darželis Graikijoje.

Judumo savaitę pradėjo kiškiukas Olimpiukas (mokytoja A. Vosylienė). Jis sukvietė visus didelius ir mažus į nuotaikingą Ąžuolo mankštą ir olimpinės mylios bėgimą mokyklos stadione. Antrąją dieną, kas važiuotas dviratuku, kas riedėdamas paspirtuku priešakyje su kiškiuku Olimpiuku (mokytoja I. Norkevičienė) ir Ežiuku (mokytoja R. Bartuškienė) smagiai ir saugiai mynė pedalus, laviravo dideliame draugų būryje. Sekančios savaitės dienos buvo kupinos judrių, vasaros olimpinių sporto šakų žaidimų, kuriuose dominavo pagrindiniai judesiai: ėjimas, bėgimas, šuoliai, mėtymai ir kt. Priešmokyklinių grupių ugdytiniai stiprino sveikatą naujajame sporto ir pramogų komplekse su Vilkaviškio rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuro šaunia komanda. Darželio ugdytinių saviraiškai patenkinti pedagogės organizavo pažintines, menines-kūrybines veiklas. Žiūrėdami filmukus vaikai gilino žinias apie olimpines žaidynes, piešė, tapė, lipdė, kūrė koliažus sporto tema. Pasitelkę tėvelius sukūrė asambliažus, nuostabias puokštes, kvepiančias rudeniu. Kūriniai eksponuojami galerijose, kiemo prieigose džiugina savo originalumu, spalvingumu, unikalumu.

Žaidybinio pobūdžio, įvairiapusė, skirtingose judėjimo erdvėse organizuojama fizinė veikla vaikams suteikia daug džiaugsmo, žadina smagią, žvalią nuotaiką, praturtina vaikų judėjimo patirtį, ugdo vaikų fizinį raštingumą, olimpines vertybes – draugystę, pagarbą, tobulėjimą.

 

Olimpinį ugdymą koordinuojančios grupės narė

ikimokyklinio ugdymo auklėtoja metodininkė Irma Norkevičienė

Galerija