Apie mus
Naujienos
OK narių naujienos
Renginiai
Konkursai
OVUP
KFU

Sveikatos ir sporto diena „Olimpinių žaidynių keliu“

Sveikatos ir  sporto diena „Olimpinių žaidynių keliu“

Sporto ir sveikatos žaidynes pradėjome virtualiu tarpžemyniniu „tiltu“ su Japonija. Hiratsukos savivaldybės Olimpinių ir parolimpinių žaidynių vadybininkas Taishi Takanashi, kuris maloniai sutiko papasakoti progimnazijos mokiniams apie Japoniją, savo darbą su Japonijos bei Lietuvos sportininkais, analogišką sveikatos ir sporto dieną, vykstančią jo gimtinėje.  Virtualaus sveikinimo sulaukėme ir iš Lietuvos tautinio olimpinio komiteto Olimpinio švietimo direktorės Vitos Balsytės.

Teatralizuotas žaidynių atidarymas supažindino mokinius su japonų tradicine muzika, poezija, teatru bei šokiu. Progimnazijos mokiniai sugiedojo Lietuvos ir Japonijos himnus. Visų klasių mokinių atstovai pasodino sakurą, kurios žydėjimas simbolizuoja naują pradžią ir primena, koks yra gražus, bet trumpas žmogaus gyvenimas, tad reikia juo džiaugtis čia ir dabar.

Siekdami supažindinti su populiariausiomis tradicinėmis Japonijos sporto šakomis, mokiniams organizavome dziudo, karate parodomąsias pamokas bei praktines edukacines pratybas. Vykdėme ne tik bėgimo, šuolių, metimų, estafečių, virvės tempimo, taiklumo varžybas, bet ir robotų kovas, geografijos, istorijos, anglų kalbos žinių protų mūšius, edukacines – pažintines veiklas, kūrybines dirbtuves (origami, tanabata), meno, loginio mąstymo, japonų poezijos haiku konkursus.

Džiaugiamės, kad virtualiai ir realiai mūsų mokiniams veiklas organizavo dziudo mokyklos „MARIUS DOJO“ treneris, olimpinių žaidynių prizininkas Mariaus Paškevičiaus,  karatė klubo DojoKaunas treneris Karolis Čiutra ir karatė meistrė Rūta Zigmantavičiūtė, Kyokushin karatė sporto klubo „Katana“ treneris Stasys Kazlauskas, Lietuvos jachtų buriuotoja, olimpietė Viktorija Andrulytė, mūsų progimnazijos abiturientė, studijavusi Didžiojoje Britanijoje ir Japonijoje japonų bei korėjiečių kalbas – Saulė Bakšytė, VDU humanitarinių mokslų fakulteto Rytų Azijos studijų studentai, progimnazijos mokytojai.

Šventės baigiamasis akcentas – susipažinimas su japonų arbatos gėrimo ceremonija, veiklų refleksija prie arbatos puodelio ir visų dalyvių apdovanojimas

Tikime, kad pagrindines renginio idėjas – kurti judėjimo džiaugsmu paremtą laimingą ir sveiką gyvenimą, suvokti ir atrasti harmoningos asmenybės ugdymosi poreikį bei svarbą, varžytis ne tik dėl pergalių, bet dėl galimybės išbandyti save, tobulėti, atrasti naujų potyrių, būti sveikais – mums tikrai pavyko įgyvendinti.